Jesień
Kasza94
Klasyczny
Niebieski
Smok.z.Jamy
Turkusowo-zielony
wiosna
Zima
Po wybraniu stylu dodatkowo przeładuj stronę (F5)

Oficjalna Liga Kosci

od 2012-11-14 00:00:00 do 2012-12-31 00:00:00

Regulamin

        REGULAMIN LIGI KOSCI  
                  ( obowiazuje od "46" sezonu )

 
Zapisy do Ligi na stronie www.turnieje.waw.pl


I. ZASADY OGÓLNE 

1. Wszyscy gracze bioracy udział w rozgrywkach ligowych muszą być zapisani do pokoju -_Oficjalna Liga Kości_ - zapisy bezpośrednio przez GD lub przez stronie
www.turnieje.waw.pl
2. Liga składać się będzie z Ligi Mistrzów ,Ekstraklasy, I, II i III i z Ligi Nowych pod warunkiem ze będzie wystarczająca ilość chętnych graczy

3. Każda liga będzie się skladać z
15 graczy .
4. Jedna osoba może zapisać do gry w lidze tylko jeden swój nick (w przypadku wyłapania przez Organizatorów więcej niż 1 nicka - gracz zostaje zdyskwalifikowany).

***
Wymagane rozegranie
min. 50 gier na grze "kości 2004" lub Kości DICE (zmiana nicka w trakcie rozgrywania sezonów - wymagane min 20 gier) Zmiana nicka w trakcie trwania sezonu moze byc dokonana tylko w wyjątkowych sytuacjach (decyzja należy do organizatorów). Chec zmiany nicka w kolejnym sezonie należy zgłaszać organizatorom pod koniec trwania bieżącego sezonu.

5. Osoby biorące udział w rozgrywkach ligowych i grąjace z tej samej sieci , bądź z tego samego komputera są zobowiązani do powiadomienia o tym fakcie Koordynatora Ligi przed rozpoczęciem rozgrywek w przeciwnym razie gracze Ci zostaną zdyskwalifikowani . Nie jest to równoznaczne z rozstawieniem graczy w różnych grupach .
6. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do usuwania graczy z listy w przypadku, gdy dana osoba ma udowodnione oszustwa na grach bądż w przypadku wcześniej organizowanych turniejów, były zastrzeżenia, co do zachowania lub fair-play gracza.
7. Obowiązkiem grających jest bieżące sprawdzanie wiadomości ligowych umieszczanych na stronie www.turnieje.waw.pl
,które zawierają istotne dla uczestnika komunikaty.
8. Wyniki rozegranych meczy przesyła zwycięzca raz dziennie  wylącznie do Opiekuna swojej grupy. Wyniki nalezy przesylać w/g podanego przykładu:

3 L Ewelek / Sonia   3-1   12.08  ( nick , wynik , data )

Grający maja obowiązek kontrolowania poprawności wpisania swoich wyników. W przypadku błędow - prosimy podawać dokładnie informacje, której ligi/grupy dotyczy, jakiego pojedynku, w którym miejscu jest bląd)
9. W sytuacjach nieprzewidzianych regulaminem głos decydujący maja Koordynatorzy Ligi.


II . ZASADY GRY

1. Wszystkie mecze rozgrywane są w serwisie GD - pokój _Oficjalna Liga Kości_
2. Pojedynki toczone są systemem każdy z każdym do 3 wygranych gier.GRAMY MECZ I REWANŻ .W przypadku wystąpienia remisu gracze kontynują grę nie licząc remisowej gry .
3. Punktacja : wygrana (2pkt) , mecz oddany walkowerem ( -2 pkt) , przegrany ( 0 pkt)
4. Podczas rozgrywanych pojedynków nie musi być obecny sędzia ligowy. Jedynie w sytuacjach spornych gracze mogą się zwrócić o rozstrzygniecie problemu do dowolnego organizatora.
5. W przypadku niestosownego zachowania się np. (przeklinanie, przezywanie przeciwnika, oszukiwanie, floodowanie , itp) - uczestnik ligi może zostać wykluczony z dalszych rozgrywek w trybie natychmiastowym - decyzje podejmuje organizator na podstawie screenów przedstawionych przez gracza.

6. W przypadku awarii serwera lub odłączenia jednego z graczy od serwera mecz zostaje wznowiony bez względu na sytuacje na stole, z uwzględnieniem ilości punktów
uzyskanych do momentu odłączenia . Mecz musi zostać dokończony nie później niż w ciągu 24 godzin od chwili zawieszenia . W przypadku nie doko?czenia meczu gracz , który poprosi o przerwanie bądź odłączy się od stolika przegrywa walkowerem
( -2 pkt)

7. Każdy sezon będzie rozgrywany przez ok. 4 tygodnie .
8. Terminy pojedynków gracze ustalają miedzy sobą.
9.
W przypadku, gdy na 7 dni przed końcem sezonu ligowego będą nadal jakieś nierozegrane mecze, organizatorzy ustala terminy meczy planowanych które będą się odbywać w 4 tygodniu ligi.

         Punktacja meczy planowanych walkowerami

wygrany 
-  1,2 pkt.
przegrany -  0, -2 pkt
obustronny - obaj gracze po 0,-2 pkt

                            LIMITY

a) po pierwszym tygodniu wszyscy gracze , którzy nie rozegrali przynajmniej "7" pojedynków zostaną usunięci z Ligi.
b) po dwóch tygodniach wszyscy gracze , którzy nie rozegrali "14" pojedynków zostaną usunięci z Ligi.
c) po trzech tygodniach wszyscy gracze , którzy nie rozegrali "21" pojedynków zostaną usunięci z Ligi .

d) w czwartym tygodniu pozostałym graczom mecze zostaną zaplanowane przez organizatorów.

*** UWAGA !!!

Gracze, którzy oddadzą mecz walkowerem,będą mogli rozegrć taki mecz pod warunkiem, ze sami znajda przeciwnika, a mecz zostanie rozegrany przed pojawieniem sie w wiadomościach ligowych informacji:
"KONIEC PLANOWANYCH LIGI X".

* po pierwszym tygodniu , lista graczy Ligi Nowych uszczuploną skreśleniami , organizatorzy mogą uzupełnić graczami z listy rezerwowej
** w przypadku zmniejszonej liczby graczy w lidze obowiązujący limit także będzie zmniejszony ( info umieszczone) będzie w wiadomościach ligowych)
*** wszystkie mecze graczy usuniętych z Ligi będą anulowane
**** czas oczekiwania na przeciwnika w przypadku meczów planowanych wynosi 10 min.

                 USTAWIENIA STOLIKA

czas na ruch 30 sek

czas na gr?  - 10 min.

atrybut stolika  - otwarty lub zamkniety

****W trakcie rozgrywania meczu NIE WOLNO ZMIENIAĆ MIEJSCA! MOŻNA PODDAWAĆ PARTIĘ


III. AWANSE  I  SPADKI

1. W każdym sezonie ligowym 5 najlepszych graczy awansuje do wyższej ligi a 5 najsłabszych spada do niższej z wykluczeniem LN gdzie żaden gracz nie spada .Do ilości graczy spadających wliczani sa gracze wykresleni za brak limitu oraz gracze , którzy zrezygnowali z gry w trakcie sezonu .
2. W przypadku równej ilości dużych punktów graczy z miejsc decydujących o awansie bądz spadku zostanie policzony bilans małych punktów tzn.różnica pomiędzy wygranymi a przegranymi partiami . W przypadku identycznego bilansu decydują bezpośrednie mecze pomiędzy zainteresowanymi graczami .
****w przypadku, kiedy w lidze jest gracz na urlopie - on ma pierwszeństwo pozostania w grupie np. w LM - pozostaje 10 graczy w tym gracze, którzy byli na urlopie


3. W każdej grupie pierwsza "najszybsza" trójka graczy która zdąży rozegrać wszystkie mecze w wyznaczonym terminie  zostanie nagrodzona wirtualna gotówką $$$

50k  :-)

( pkt 3  w każdym kolejnym sezonie może ulec zmianie)

NAGRODY
             
4.Nagradzani będą gracze, którzy po zakończeniu rozgrywek każdego Sezonu zajmą pierwsze 3 miejsca w tabeli ligowej w każdej grupie.


* LIGA MISTRZÓW
1.230k    2. 200k   3. 170k


* EXSTRAKLASA
1. 200k   2. 170k   3. 140k


* 1 LIGA
1. 170k   2. 140k   3. 110k


* 2 LIGA
1. 140k   2. 110k   3.  80k


* 3 LIGA
1. 110k   2.  80k   3.  50k


* LIGA NOWYCH
1.  80k   2.  50k   3.   20k                             URLOPY

Każdy gracz, który ukończył przynajmniej jeden pełny sezon ligowy ma prawo do skorzystania z "wakacji ligowych", czyli do opuszczenia rozgrywek jednego sezonu ligowego, które nie będzie skutkowało wykluczeniem z ligi, o ile zgłosi to organizatorom przed rozpoczęciem sezonu. Miedzy kolejnymi "wakacjami" konieczne jest rozegranie przynajmniej jednego pełnego sezonu.


 Przystąpienie do ligi łączy się z przeczytaniem i akceptacja regulaminu.