Jesień
Kasza94
Klasyczny
Niebieski
Smok.z.Jamy
Turkusowo-zielony
wiosna
Zima
Po wybraniu stylu dodatkowo przeładuj stronę (F5)

Oficjalna Liga Kości

od 2019-01-01 21:00:00 do 2019-01-31 21:00:00

Regulamin

                Regulamin Oficjalnej Ligi Kości.
           
Organizatorzy:
Sonia
gocha.w4

                                 OGÓLNE WARUNKI.

1.Rozgrywki w Oficjalnej Lidze Kości rozgrywane będą na grze Yatzy w pokoju _Oficjalna Liga Kości_” .

Wymogiem koniecznym przyjęcia do ligi jest rozegranie min.30 gier na grze "Kości Yatzy" .Jeżeli ktoś z graczy chciałby zmienić nick z jakiegokolwiek powodu, może to zrobić ale po zakończeniu sezonu. Do końca bieżącego musi rozegrać wszystkie mecze w lidze na starym nicku. Zmianę nicku sygnalizuje organizatorom. Ma obowiązek do rozpoczęcia kolejnego sezonu rozegrać na nowym nicku  min.20 gier na grze "Yatzy
2.Liga składać się będzie z Ligi Mistrzów, Ekstraklasy, I, II i III i ewentualnie z Ligi Nowych pod warunkiem, ze będzie wystarczająca ilość chętnych graczy.

3.Kazda grupa ligowa będzie liczyć 15 graczy.

4. Jedna osoba może zapisać do gry w lidze tylko jeden swój nick (w przypadku wyłapania przez Organizatorów więcej niż 1 nicka - gracz zostaje zdyskwalifikowany).

5. Osoby biorące udział w rozgrywkach ligowych i grające z tej samej sieci , bądź z tego samego komputera są zobowiązani do powiadomienia o tym fakcie Koordynatora Ligi przed rozpoczęciem rozgrywek. W przeciwnym razie gracze Ci zostaną zdyskwalifikowani. Nie jest to równoznaczne z rozstawieniem graczy w różnych grupach.

6. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do usuwania graczy z listy w przypadku, gdy dana osoba ma udowodnione oszustwa na grach bądź w przypadku wcześniej organizowanych turniejów, były zastrzeżenia, co do zachowania lub fair-play gracza.

7. Obowiązkiem grających jest bieżące sprawdzanie wiadomości ligowych umieszczanych na stronie www.turnieje.waw.pl, które zawierają istotne dla uczestnika komunikaty.

8.W przypadku niestosownego zachowania się np. (przeklinanie, obrażanie przeciwnika, oszukiwanie, floodowanie , itp) - uczestnik ligi może zostać wykluczony z dalszych rozgrywek w trybie natychmiastowym - decyzje podejmuje organizator na podstawie screenów przedstawionych przez gracza.

9.
W sytuacjach nieprzewidzianych regulaminem, decyzję podejmują Organizatorzy Ligi.


                             ROZGRYWKI


1. Każdy sezon będzie trwał od 1-go każdego dnia miesiąca.
Pojedynki toczone są systemem każdy z każdym. W zależności od przebiegu gry gracze rozgrywają między sobą od 3 do 6 partii . Gra zostaje zakończona jeśli jeden z grających uzyska 3 punktową przewagę ( wynik : 3-0 lub 4-1 ) . W przypadku gdy żaden z graczy takiej przewagi nie uzyska gra składać się będzie z 6 partii (możliwe wyniki to : 4-2 , 3-3 )

Punktacja meczy:


Za każdy wygrany mecz gracz otrzymuje:
* 3-0 - wygrywający otrzymuje 3pkt turniejowe, przegrywający 0pkt turniejowych (3-0 w pkt meczowych)
* 4-1 - wygrywający otrzymuje 3pkt turniejowe, przegrywający 0pkt turniejowych (4-1 w pkt meczowych)
* 4-2 - wygrywający otrzymuje 2 pkt turniejowe, przegrywający 1 pkt turniejowy (4-2 w pkt meczowych)
* 3-3 - oby dwoje gracze otrzymują po 1pkt turniejowy (3-3 w pkt meczowych)

- oddany mecz walkowerem lub obustronny walkower = -2 pkt. turniejowe (0:0 w punktach meczowych)
- wygrany mecz walkowerem = 2 pkt. turniejowy (2:0 w punktach meczowych)

Gracze, którzy oddadzą mecz walkowerem, będą mogli rozegrać taki mecz w dniu gier planowanych pod warunkiem, że sami znajdą przeciwnika, przeciwnik się zgodzi na rozegranie meczu i tenże zostanie rozegrany przed pojawieniem się w wiadomościach ligowych informacji: "KONIEC PLANOWANYCH LIGI X".

2. Mecze rozgrywamy bez obecności obecności sędziego. W przypadku niez
godności lub sporów między graczami w danym meczu zostanie wpisany obustronny walkower .
 
Lista sędziów do który podajemy wyniki znajduje się w zakładce sędziowie.

3. W przypadku awarii serwera  w trakcie którejś partii mecz zostaje wznowiony od stanu punktowego, który miał miejsce przed przerwaną partią, a przerwana wcześniej partia zostaje powtórzona od początku. Mecz musi zostać dokończony nie później niż w przeciągu kolejnych 48 godzin od momentu przerwania. Jeżeli tak się nie stanie gracze zgłaszają ten fakt organizatorowi, a ten podejmuje dalszą wiążącą decyzję .

W przypadku  odłączenia jednego z  graczy, gra zostaje przełożona na inny termin z uwzględnieniem dotychczasowego stanu punktów. O powtórzeniu przerwanej partii decyduje gracz, który pozostał przy stoliku i jeśli nie wyrazi zgody na powtórzenie to partię wygrywa zwycięzca zapisany w archiwum .
4. Ustawienia stolika:

-  prywatny  (obserwatorzy możliwi za zgodą grających),

PIENIĄDZE I ŻETONY : zwykła gra

BEZPIECZEŃSTWO : Safe Game ( bezpieczna gra ) - czas na powrót do gry - 7 minut

CZAS GRY :- czas na ruch 30 sekund.
              - czas na grę 10 minut.
RANKING : - gra z rankingiem
Inne ustawienie jest akceptowalne za zgodą obu grających.
W przypadku niezgodnego z regulaminem ustawienia stolika gracz przed rozpoczęciem gry powinien zażądać  zmiany ustawień .

W trakcie rozgrywania danego meczu z przeciwnikiem nie wolno poddawać partii ani zmieniać miejsca.


5.
Grający mają obowiązek kontrolowania poprawności wpisania swoich wyników. W przypadku błędów prosimy podawać dokładnie informacje, której ligi dotyczy, jakiego pojedynku, w którym miejscu jest błąd.

6. Terminarz i limity w rozgrywkach ligowych:

Sezon ligowy będzie się rozpoczynał 1-go dnia każdego miesiąca kalendarzowego.

Limity w rozgrywkach:

Do 10-tego każdego dnia miesiąca, gracz który nie będzie miał minimum 3 meczy rozegranych, zostanie usunięty z ligii.

Do 26-go dnia każdego miesiąca, gracz który nie będzie miał minimum 10 rozegranych meczy, zostanie usunięty z ligii.
Limit ustalony na 15 osobową grupę. Przy mniejszej liczbie w grupie analogicznie limit się zmniejsza o odpowiednią ilość meczy.

7.   Mecze planowane odbywać się będą dnia  28-ego każdego miesiąca w godzinach 18:00-22:00 w pokoju „_Oficjalna Liga Kości_” (w przypadku gdy w którymś z sezonów   dzień meczy planowanych wypadnie w weekend lub święto, wtedy mecze planowane będą przesunięte na dzień powszedni). Gracze zostaną poinformowani o tym fakcie w zakładce  wiadomości turniejowe na panelu ligi.

Oczekiwanie na przeciwnika w trakcie rozgrywania meczy planowanych wynosi 10min od zaplanowanej godziny danego meczu,po tym czasie sędzia prowadzący mecze planowane na pokoju ogłasza walkower.

 8. Gracze, którzy nie rozegrają wymaganej ilości meczy w danym limicie podanym przez Organizatora, spadają automatycznie po zakończeniu sezonu do ligi niższej. Wszystkie mecze graczy, którzy nie wypełnili na czas limitu zostaną anulowane.Gracze którzy po terminie pierwszego limitu maja zero meczów zostają usunięci z ligi i jeśli będą chcieli ponownie przystąpic do rozgrywek powinni zgłosić ten fakt do organizatorów najpóźniej  na dzień przed rozpoczęciem kolejnego sezonu. Gracze ktorzy nie rozegrają pierwszego limitu przez dwa sezony z rzędu rownież zostana usunieci z ligi .

9. W trakcie sezonu każdy z graczy ma prawo zrezygnować z dalszych rozgrywek. Wówczas jest usuwany z ligi a w jego miejsce w kolejnym sezonie wejdzie gracz z niższej ligi. Każdy z graczy ma również możliwość co drugi sezon skorzystania z urlopu sezonowego. Takowy gracz ma obowiązek zgłoszenia tego faktu do swojego opiekuna grupy po zakończeniu aktualnego sezonu. W przypadku lig gdzie wystąpią urlopy w trakcie rozgrywania sezonu limit rozegranych meczy ulegnie zmianie. Gracze z tej ligi zostaną poinformowani o tym fakcie w zakładce wiadomości turniejowe na panelu ligi.


10.
Gracze z listy rezerwowej do której można dołączyć zapisując się do rozgrywek bęzastępować graczy z najniższej ligi usuniętych za nierozegranie pierwszego wymaganego limitu w każdym sezonie ligowym  , oraz będą uzupełniać najniższą ligę zastępując graczy rezygnujących z dalszych rozgrywek.  W przypadku dużej ilości graczy na liście rezerwowej istnieje możliwość utworzenia dodatkowej ligi ( liga nowych ) .


           AWANSE, SPADKI , BONUSY, NAGRODY

1.
W każdym sezonie ligowym 5 najlepszych graczy w każdej lidze awansuje do wyższej ligi, 5 pozostanie w tej samej lidze na kolejny sezon,  a 5 najsłabszych spadnie do niższej. Ci gracze, którzy spadną z ligi najniższej będą zastępowani automatycznie przez graczy z listy graczy rezerwowych. Mają prawo ponownie zapisać się do ligi i czekać na swoją kolej, aby znów trafić do rozgrywek. Do ilości graczy spadających wliczani są gracze, którzy zrezygnowali z dalszej zabawy w trakcie sezonu. Aby w kolejnym sezonie ponownie każdą ligę tworzyło 15 graczy niewykluczony jest awans większej ilości graczy niż pięciu z niższej ligi.

2.
W przypadku równej ilości punktów turniejowych i meczowych graczy z miejsc decydujących o awansie,  bądź spadku zostanie policzony bilans punktów meczowych, tzn .różnica pomiędzy wygranymi a przegranymi partiami. W przypadku identycznego bilansu decydują wyniki meczów pomiędzy zainteresowanymi graczami. Jeśli wynik bezpośredni nic nie rozstrzygnie, nastąpi dogrywka: jedna partia do 1-0
      
                   NAGRODYBONUSY

3.
W każdej lidze pierwsza najszybsza czwórka graczy,  która rozegra wszystkie mecze w swojej lidze z przeciwnikami  do 10-go dnia każdego miesiąca, zostanie nagrodzona 70K wirtualnej gotówki.
 
BONUS - W każdej rundzie pierwsza 10 -tka
graczy która uzyska w jednej partii  wynik powyżej 399 pkt - bonus 20k
 Nagradzani również będą gracze, którzy po zakończeniu rozgrywek każdego sezonu zajmą pierwsze 3 miejsca w tabeli ligowej.


LM
1.500k  2.400k   3.300k
EX
1.400 2.300k   3.200k
1L
1.300 2.200k   3.100k
2L
1.150k  2.120  3.80k
3L
1.1202.80k    3.60k
LN
1.90k   2.50k    3.20kOrganizatorzyPrzystąpienie do Ligi lączy sie z przeczytaniem i akceptacją regulaminu