Jesień
Kasza94
Klasyczny
Niebieski
Smok.z.Jamy
Turkusowo-zielony
wiosna
Zima
Po wybraniu stylu dodatkowo przeładuj stronę (F5)

Oficjalna Liga Tysiaca

od 2019-01-01 19:19:00 do 2019-12-31 07:59:00

Regulamin

                   Regulamin Oficjalnej Ligi Tysiąca.
                     ( obowiązuje od "40" sezonu ligi )
Zapisy do ligi pod adresem www.turnieje.waw.pl

Organizatorzy:
Sonia
alibi17

                                    OGÓLNE WARUNKI.

1.Rozgrywki w Oficjalnej Lidze Tysiąca  rozgrywane będą w pokoju  Oficjalna Liga Tysiąca 2009 lub  Liga Tysiąca 2009 na serwisie GD.

Wymogiem koniecznym przyjęcia do ligi jest rozegranie min.20 gier na grze  , "Tysiąc2009" lub "Turnieje Nowego Tysiąca ".Jeżeli ktoś z graczy chciałby zmienić nick z jakiegokolwiek powodu, może to zrobić ale po zakończeniu sezonu. Do końca bieżącego musi rozegrać wszystkie mecze w lidze na starym nicku. Zmianę nicku sygnalizuje organizatorom. Ma obowiązek do rozpoczęcia kolejnego sezonu rozegrać na nowym nicku  min.10 gier na grze  , "Tysiąc" lub  "Turnieje Nowego Tysiąca" .
2.Liga składać się będzie z Ligi Mistrzów, Ekstraklasy, I, II i III i ewentualnie z Ligi Nowych pod warunkiem, ze będzie wystarczająca ilość chętnych graczy.

3.Każda grupa ligowa będzie liczyć 12 graczy.
4. Jeśli w danym sezonie z powodu urlopu i małej ilości chętnych graczy do gry to rozgrywki danego sezonu mogą się odbywać w jednej grupie graczy . Nagrody za dany sezon bedą podane na początku jego rozpoczęcia. W przypadku gdy w następnym sezonie licza graczy pozwoli znowu na utworzenie przynajmniej dwóch aktywnych lig , to skład poszczególnych lig zostanie wyłoniony na podstawie ostatniego sezonu , w którym w grze były aktualnie co najmniej 2 ligi

5. Jedna osoba może zapisać do gry w lidze tylko jeden swój nick (w przypadku wyłapania przez Organizatorów więcej niż 1 nicka - gracz zostaje zdyskwalifikowany).

6. Osoby biorące udział w rozgrywkach ligowych i grające z tej samej sieci , bądź z tego samego komputera są zobowiązani do powiadomienia o tym fakcie Koordynatora Ligi przed rozpoczęciem rozgrywek. W przeciwnym razie gracze Ci zostaną zdyskwalifikowani. Nie jest to równoznaczne z rozstawieniem graczy w różnych grupach.

7. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do usuwania graczy z listy w przypadku, gdy dana osoba ma udowodnione oszustwa na grach bądź w przypadku wcześniej organizowanych turniejów, były zastrzeżenia, co do zachowania lub fair-play gracza.

8. Obowiązkiem grających jest bieżące sprawdzanie wiadomości ligowych umieszczanych na stronie www.turnieje.waw.pl, które zawierają istotne dla uczestnika komunikaty.

9.W przypadku niestosownego zachowania się np. (przeklinanie, obrażanie przeciwnika, oszukiwanie, floodowanie , itp) - uczestnik ligi może zostać wykluczony z dalszych rozgrywek w trybie natychmiastowym - decyzje podejmuje organizator na podstawie screenów przedstawionych przez gracza.

10.
W sytuacjach nieprzewidzianych regulaminem, decyzję podejmują Organizatorzy Ligi.

                             ROZGRYWKI

                    Gra Tysiąc2009
   Gramy 2 mecze do 2 wygranych partii - na grze Tysiąc 2009
1.Pojedynki toczone są systemem każdy z każdym do 2 wygranych gier w pokoju „ Oficjalna Liga Tysiąca" lub Liga Tysiąca
***Gramy mecze bez obecności sędziego .
 Lista sędziów do , których podajemy wyniki w zakładce "Sędziowie"
 W przypadku podania niezgodnego wyniku graczom będzie wpisany obustronny walkower..
*****
Punktacja meczy:

- wygrany mecz wynikiem 2:0  = 2 pkt. turniejowe

- w
ygrany mecz wynikiem 2:1 = 2 pkt. turniejowe

- przegrany mecz wynikiem 0:2  = 0 pkt. turniejowych

- przegrany mecz wynikiem 1:2 = 0 pkt. turniejowy

- oddany mecz walkowerem lub obustronny walkower = -2 pkt. turniejowe (0:0 w punktach meczowych)
- wygrany mecz walkowerem =2 pkt.turniejowe (1:0 w punktach meczowych)

***Gracze, którzy oddadzą mecz walkowerem, będą mogli rozegrać taki mecz w dniu gier planowanych pod warunkiem, że sami znajdą przeciwnika, przeciwnik się zgodzi na rozegranie meczu i tenże zostanie rozegrany przed pojawieniem się w wiadomościach ligowych informacji: "KONIEC PLANOWANYCH LIGI X".

2.W przypadku chowania podczas gry " czerwonych meldunków" , gracz chowający taki meldunek zostaje natychmiast usunięty z dalszych rozgrywek turniejowych .

***

Minimum podbicia z " czerwonym meldunkiem" został ustalony na 110 

***

Gracz , który  podbije od razu do 110 może się liczyć z tym ,że przeciwnik może mieć "czerwony meldunek" i w tym przypadku nie będzie chowania meldunku.

***

Musik gracze wybierają dowolny.

***

3. W przypadku awarii serwera lub odłączenia jednego z graczy od serwera w trakcie którejś partii mecz zostaje wznowiony od stanu punktowego, który miał miejsce przed przerwaną partią, a przerwana wcześniej partia zostaje powtórzona od początku. Mecz musi zostać dokończony nie później niż w przeciągu kolejnych 48 godzin od momentu przerwania. Jeżeli tak się nie stanie gracze zgłaszają ten fakt organizatorowi, a ten podejmuje dalszą wiążącą decyzję, wraz z możliwością przyznania walkowera osobie, która spowodowała przerwanie spotkania.
W przypadku odłączenia jednego z graczy , gra zostaje przełożona na inny termin z uwzględnieniem dotychczasowego stanu punktów. O powtórzeniu przerwanej partii decyduje gracz , który pozostał przy stoliku i jeśli nie wyrazi zgody na powtórzenie to partię wygrywa zwycięzca zapisany w archiwum.

4.
Ustawienia stolika:

           
                gra Tysiąc 2009
Atrybut stolika : stolik prywatny lub publiczny
               - gra rankingowa
Czas na ruch - 30 sek.
Czas na grę  - 20 min
               - gra bez żetonów

Inne ustawienie jest akceptowalne za zgodą obu grających.
W przypadku niezgodnego z regulaminem ustawienia stolika gracz przed rozpoczęciem gry powinien zażądać zmiany ustawienia.

W trakcie rozgrywania danego meczu z przeciwnikiem nie wolno zmieniać miejsca.


5.
Grający mają obowiązek kontrolowania poprawności wpisania swoich wyników. W przypadku błędów prosimy podawać dokładnie informacje, której ligi dotyczy, jakiego pojedynku, w którym miejscu jest błąd.

6. Terminarz i limity w rozgrywkach ligowych:

Sezon ligowy będzie się rozpoczynał 1-go dnia każdego miesiąca kalendarzowego.

Limity w rozgrywkach:

- do 7-ego dnia każdego miesiąca - 6 meczy

- do 14-ego dnia każdego miesiąca - 12 meczy

- do 21-ego dnia każdego miesiąca - 18 meczy

7.
Mecze planowane odbywać się będą dnia 28 każdego miesiąca w godzinach 19:00-22:00 w pokoju „Oficjalna Liga Tysiąca” (w przypadku gdy w którymś z sezonów 25  dzień miesiąca wypadnie w weekend lub swięto, wtedy mecze planowane będą przesunięte na dzień powszedni). Gracze zostaną poinformowani o tym fakcie w zakładce  wiadomości turniejowe na panelu ligi.

Podana wysokosc limitow odnosi sie do lig skaladajacych sie z 12 graczy. W przypadku mniejszej lub większej ilosci graczy limity beda proporcjonalnie zmniejszone lub zwiększone a ich wysokość bedzie zawsze podawana w zakLadce "wiadomości ligowe"
 
8. Gracze, którzy nie rozegrają wymaganej ilości meczy w danym limicie podanym przez Organizatora, spadają automatycznie po zakończeniu sezonu do ligi niższej. Wszystkie mecze graczy, którzy nie wypełnili na czas limitu zostaną anulowane.
W trakcie sezonu każdy z graczy ma prawo zrezygnować z dalszych rozgrywek. Wówczas jest usuwany z ligi a w jego miejsce w kolejnym sezonie wejdzie gracz z niższej ligi.
 Każdy z graczy ma również możliwość co drugi sezon skorzystania z urlopu sezonowego. Takowy gracz ma obowiązek zgłoszenia tego faktu do swojego opiekuna grupy po zakończeniu aktualnego sezonu.
W przypadku, kiedy w lidze jest gracz na urlopie - on ma pierwszeństwo pozostania w grupie np. w LM - pozostaje 7 graczy w tym gracze, którzy byli na urlopie.
W przypadku lig gdzie wystąpią urlopy w trakcie rozgrywania sezonu limit rozegranych meczy ulegnie zmianie.
 Gracze z tej ligi zostaną poinformowani o tym fakcie w zakładce wiadomości turniejowe na panelu ligi.


9.
Lista graczy rezerwowych, do której można dołączyć zapisując się do rozgrywek będzie służyć organizatorom do uzupełnień lig uszczuplonych rezygnacjami (zwłaszcza w niższych ligach).

 

              AWANSE, SPADKI , BONUSY, NAGRODY

1.
W każdym sezonie ligowym 4 najlepszych graczy w każdej lidze awansuje do wyższej ligi, 4 pozostanie w tej samej lidze na kolejny sezon,  a 4 najsłabszych spadnie do niższej. Ci gracze, którzy spadną z ligi najniższej będą zastępowani automatycznie przez graczy z listy graczy rezerwowych. Mają prawo ponownie zapisać się do ligi i czekać na swoją kolej, aby znów trafić do rozgrywek. Do ilości graczy spadających wliczani są gracze, którzy zrezygnowali z dalszej zabawy w trakcie sezonu. Aby w kolejnym sezonie ponownie każdą ligę tworzyło 12 graczy niewykluczony jest awans większej ilości graczy niż trzech z niższej ligi.

2.
W przypadku równej ilości punktów turniejowych graczy z miejsc decydujących o awansie,  bądź spadku zostanie policzony bilans punktów meczowych, tzn .różnica pomiędzy wygranymi a przegranymi partiami. W przypadku identycznego bilansu decyduje bezpośredni mecz pomiędzy zainteresowanymi graczami.
      
                              BONUSY

3.
W każdej lidze pierwsza najszybsza trójka graczy,  która rozegra wszystkie mecze w swojej lidze z przeciwnikami  do 7-go dnia każdego miesiąca, zostanie nagrodzona bonusem w wysokości  100k wirtualnej gotówki.

Nagradzani również będą gracze, którzy po zakończeniu rozgrywek każdego sezonu zajmą pierwsze 3 miejsca w tabeli ligowej.

LM
1.500    2.400   3.300
EX
1.400    2.300   3.200

1L
1.300        2. 200      3. 100                
    PUCHAR ( rozgrywki zawieszone do odwołania)

Po każdym zakończonym sezonie ligowym będzie rozgrywany puchar o tytuł „Mistrza sezonu”. Do pucharu automatycznie zakwalifikowani zostaną trzej najlepsi gracze z każdej ligi.
 System rozgrywek – pucharowy (przegrywający mecz w parze odpada).

Jeżeli tak jak zakładają organizatorzy będzie utworzona Liga Mistrzów, Ekstraklasa, I, II, III liga i ewentualnie Liga Nowych, awans do pucharu o tytuł „Mistrza sezonu” uzyskają trzej pierwsi gracze z pięciu pierwszych wymienionych lig + zwycięzca Ligi Nowych. W pucharze może zagrać 16 graczy, więc w zależności od sytuacji po zapisach i ruszeniu pierwszego sezonu warunki uczestnictwa w nim będą podane odrębną informacją. Te wymienione wyżej są wstępnym założeniem organizatora.

Puchar będzie składał się z 4 rund – 1/8 finału, ćwierćfinał, półfinał i finał.

Aby uniemożliwić trafienie w pierwszej i drugiej rundzie graczy z wyższych lig na siebie organizator przewidział następujące warunki losowania par do pucharu:

1 runda – 1/8 finału – gracze z Ligi Mistrzów, Ekstraklasy + 2 najlepszych z 1 Ligi zostają rozstawieni, pozostali gracze są dolosowywani do nich, w ten sposób powstaje 8 par

2 runda – ćwierćfinał – 4 graczy, którzy pozostali po pierwszej rundzie dalej w grze, a przed przystąpieniem do pucharu zajęli wysokie miejsca w najwyższych ligach rozgrywkowych zostaje rozstawionych, reszta graczy jest do nich dolosowywana, w ten sposób tworzy się 4 pary

3 runda i 4 runda – to już zwykłe losowanie par

Każdy mecz między parą w pucharze będzie składał się z dwóch spotkach granych  do 4 partii każde.W przypadku remisu nastąpi dogrywka miedzy graczami , polegająca na rozegraniu dodatkowej partii i zwycięzca tej partii otrzymuje awans do dalszych rozgrywek .
 Mistrz sezonu nagrodzony zostanie wirtualną gotówką w wysokości 300k. 
Dokładny przebieg rozgrywek pucharowych podany zostanie po rozpoczęciu pierwszego sezonu.

W tym roku przewidzianych jest 
9 sezonów ligowych (styczeń - czerwiec, wrzesień - listopad). Każdy sezon wyłoni „Mistrza sezonu”. W grudniu zostanie rozegrany puchar o tytuł „Mistrza roku”. Awans do tego pucharu zagwarantują sobie mistrzowie i vice-mistrzowie poszczególnych sezonów. System rozgrywek oraz zasady podobne jak w rozgrywkach o puchar „Mistrza sezonu”.
 Nagroda dla zwycięzcy - 600k wirtualnej gotówki + prawdziwy puchar

Gracze z lig w ostatnim miesiącu roku  nieuczestniczący w w/w rozgrywkach będą mieli okazję uczestniczyć w innych turniejach organizowanych w grudniu przez organizatorów.

Kolejny sezon rozpocznie się już bez eliminacji w kolejnym roku kalendarzowym na podobnych zasadach.Przystąpienie do Ligi lączy się z przeczytaniem i akceptacją regulaminu